سوالات متداول

ایران وب هاستینگز چجور جاییه؟

به طور خلاصه ایران وب هاستینگز جاییه که ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب، کاربران و متخصصین این حوزه در کنار هم هستن.

در طراحی و ساخت این وب‌سایت سعی شده تا محیطی فراهم بیاد که ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب و یا اونایی که فعالیتشون به هر نحوی مربوط به این حوزه میشه رو دور هم جمع کنه و برای طرفین یعنی هم ارایه دهندگان خدمات و هم مشتریان سود آوری داشته باشه.
سودآوری برای ارایه دهندگان خدمات از طریق گرفتن مشتریان جدید میتونه بدست بیاد و برای کاربران هم از طریق داشتن یک انتخاب بهتر و آگاهانه تر.

همچنین سعی کردیم تا با داشتن بخش "پرسش‌ها و تاپیک‌های آموزشی" فضا رو از فروش صرف و سود مالی به سمت پویایی بیشتر، آموزشی کردن محیط، صمیمی‌تر کردن کاربران با هم و همچنین ایجاد منابع آموزشی مناسب با زبان فارسی به وجود بیاریم که البته این امر بدون حضور متخصصین محقق نمیشه.

چه کسایی میتونن صفحه بسازن؟ اصلا چرا ساخت صفحه؟

برای متمایز کردن کاربران/مشتریان از ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب/متخصصین، تصمیم گرفتیم به ارایه دهندگان این امکان رو بدیم که بتونن برای خودشون صفحه اختصاصی با نام تجاریشون بسازن و خدمات خودشون رو معرفی کنن.

در کل هر شرکت یا گروه و یا شخصی که فعالیتش به هر نحوی با این حوزه درگیره و وب‌سایت خصوصی داره میتونه برای خودش صفحه بسازه و نسبت به معرفی خدماتش اقدام کنه. همچنین کاربرانی که صفحه میسازند میتونن فعالیت‌های خودشون رو در این وب‌سایت با نام تجاریشون یعنی نام صفحه انجام بدن.
با داشتن صفحه شما میتونید کلیه پست‌هایی که ارسال میکنید رو "از طرف نام تجاریتون" ارسال کنید.

در خود صفحه اختصاصیتون هم اگر به صورت مستقیم ارایه دهنده خدمات میزبانی وب هستید می‌تونید خدماتتون رو مثلا سرورهای اختصاصی و ... رو معرفی کنید، و یا اگر به صورت غیر مستقیم در این حوزه فعالیت میکنید مثلا اگر شرکتی دارید که در زمینه پرداخت‌های صورتحسابهای دلاری فعالیت میکنه، میتونید شکل صفحتون رو تغییر بدید و گزینه‌های پیشفرض رو بردارید و بجاش متن "درباره ما" یا چیزهای مشابه رو بنویسید.

امتیازات چجوری بدست میان و کجا کاربرد دارند؟

کاربران و ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب می‌تونن با فعالیت در بخش "پرسش‌ها و تاپیک‌های آموزشی" امتیازاتی رو بدست بیارند، این امتیازات اولویت نمایش اونها رو در لیست ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب و همچنین لیست کاربران مشخص میکنه؛ به اینصورت که هرچی امتیاز بیشتری داشته باشند در اولویت بالاتری قرار میگیرند و بیشتر در سایت نمایش داده میشند و این نوعی تبلیغ براشون به حساب میاد.
اینطوری هر کسی که بیشتر به بقیه کاربران کمک بکنه و پرسش‌های بیشتری رو پاسخ بده یا تاپیک‌های مفید بیشتری ایجاد بکنه، با امتیازاتی که بدست میاره یشتر در سایت دیده میشه.

میزان و نحوه امتیازات:
• هر VOTE UP برای تاپیکی که ایجاد می‌کنید: 5+ امتیاز
• هر VOTE UP برای پاسخی که ارسال می‌کنید: 10+ امتیاز
• هر VOTE DOWN برای تاپیک/پاسخ شما: 2- امتیاز
• مورد قبول واقع شدن پاسخی که ارسال کردید: 15+ امتیاز
• انتخاب پاسخ صحیح در تاپیکی که ایجاد کرده‌اید از بین پاسخ دیگر کاربران: 2+ امتیاز
• دریافت ستاره برای هر تاپیکی که ایجاد می‌کنید: 2+ امتیاز

بخش درخواست‌های خدمات برای درخواست چجور خدماتیه؟

هر خدماتی که به هر نحوی به این حوزه ربط داشته باشه می‌تونه درخواست بشه، کاربران باید سعی کنند درخواست خودشون رو همراه با جزییات به صورت واضح مطرح کنند تا ارایه دهندگان خدمات بهتر بتونند متوجه درخواست بشن و سرویس خودشون رو معرفی کنند.
بهتره درخواست‌ها شامل مواردی چون میزان هزینه و زمان باشه.

باید دقت بشه تا از مطرح کردن سوالات در این بخش خودداری بشه، فقط باید مواردی که شامل سود مالی برای ارایه دهندگان خدمات میشه در این بخش درخواست بشه.

همچنین طراحی این بخش به صورتیه که هر کاربر فقط یک بار میتونه برای هر درخواست پست یا پیشنهاد ارسال کنه، اگر سوالی به وجود بیاد باید در نظرهای همون پیشنهاد پرسیده بشه و امکان ارسال بیشتر از یک پیشنهاد برای هر کاربر وجود نداره.
اگر شما صفحه خودتون رو ساخته باشید می‌تونید پیشنهاد رو از طرف نام تجاریتون ارسال کنید.

این بخش فعلا در نسخه آزمایشی به سر میبره و قراره امکانات بیشتری به زودی برای رتبه‌بندی ارایه دهندگان خدمات در نظر گرفته بشه.

فروش ویژه برای معرفی چه نوع خدماتیه؟

باز هم هر نوع خدماتی که به هر نحوی به حوزه میزبانی وب مربوط باشه می‌تونه در این بخش ارسال بشه، اما نکته مهمی که وجود داره اینه که پست‌ها باید واقعا ویژه باشند و به صرف تبلیغ نباید تاپیکی در این بخش ایجاد بشه.

اگر offer ویژه‌ای دارید می‌تونید در این بخش مطرح کنید.
اگر شما صفحه خودتون رو ساخته باشید می‌تونید پیشنهاد ویژه رو از طرف نام تجاریتون ارسال کنید.

بخش پرسش‌ها و تاپیک‌های آموزشی برای چیه؟

این بخش برای پویایی بیشتر وب‌سایت و همچنین تولید محتوای مناسب در زمینه‌های فنی مدیریت سرور و یا هر چیزی که به این حوزه مربوط باشه ساخته شده. باید دقت بشه که در این بخش فقط پرسش و یا تاپیک آموزشی باید قرار بگیره و نه درخواست خدمات.

در طراحی این بخش سعی شده تا از الگوی موفق وب‌سایت‌های StackExchange کپی برداری بشه چون هم کاربران از قبل با این محیط‌ آشنا هستن و به خوبی درکش میکنند و هم اینکه این نوع پیاده‌سازی بسیار مناسب همچین محیط‌هایی هست.
در این بخش هر کاربر در هر تاپیک فقط میتونه یک بار پست ارسال کنه، اگر نیاز به بحث و گفتگو هست باید در بخش نظرات هر پست پیگیری بشه و اگر چیز جدیدی نیاز هست اضافه بشه باید پست ویرایش بشه و مطلب اضافه بشه؛ اینطوری پست‌ها بسیار کامل‌تر میشند و جواب هر سوال با روش‌های مختلف از دید کاربران متفاوت بررسی میشه و در نهایت شروع کننده تاپیک میتونه جواب مورد نظر رو به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کنه تا دیگر کاربرانی که همچین مشکلی دارند در آینده که تاپیک رو بررسی میکنند بدونن چه روشی کارکرد داره و راه‌های مختلف رو مجدد تست نکنند.

در ضمن کاربران با شرکت در این بخش میتونند امتیازهایی رو کسب بکنند، این امتیازات به بیشتر دیده شدن کاربران و ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب در سایت منجر میشه چون در صفحاتی که لیست ارایه دهندگان خدمات میزبانی وب و یا لیست کاربران نمایش داده میشه، اولویت نمایش با کاربران/ارایه دهندگانی خواهد بود که امتیازات بیشتری رو در این بخش کسب کردند یا به عبارتی به دیگر کاربران کمک بیشتری کردند.

میزان و نحوه امتیازات:
• هر VOTE UP برای تاپیکی که ایجاد می‌کنید: 5+ امتیاز
• هر VOTE UP برای پاسخی که ارسال می‌کنید: 10+ امتیاز
• هر VOTE DOWN برای تاپیک/پاسخ شما: 2- امتیاز
• مورد قبول واقع شدن پاسخی که ارسال کردید: 15+ امتیاز
• انتخاب پاسخ صحیح در تاپیکی که ایجاد کرده‌اید از بین پاسخ دیگر کاربران: 2+ امتیاز
• دریافت ستاره برای هر تاپیکی که ایجاد می‌کنید: 2+ امتیاز

همچنین اگر سوالی دارید و دوست دارید بپرسید اما نمی‌خواید بقیه کاربران بدونن که این پرسش از طرف شما ایجاد شده، می‌تونید تاپیک خودتون رو به صورت ناشناس ایجاد کنید. این امکان برای این ایجاد شده تا همه کاربران به راحتی بتونند پرسسشون رو مطرح کنند.